top of page
MS Chrisitna výlet

Tipy na výlety

Milí návštěvníci Lefkady,

níže uvedené výlety si můžete rezervovat přes sms zprávu a zakoupit u delegátky už na první informační schůzce.

Platba výletů se dá uskutečnit pouze v hotovosti.

DŮLEŽITÉ INFORMACET

  • Transfer z Vasiliki do Nidri je v 7:45 od vašeho ubytování (u basketbalového hřiště pro ty, co jsou ubytováni na Ranii a Thomasu)

  • transfer z Agios Nikitas od vašeho ubytování do Nidri je v 7:40.

*odjezdové místo pro ubytované v Ranii a Thomasu je z parkoviště u základní školy (basketbalového hřiště a půjčovny automobilů Nick´s, stejné místo kde jste vystoupili při příjezdu)

 

V jaký den se výlety organizují naleznete na konci této stránky.

Doprava tam a zpět organizována námi stojí 15 euro na osobu.

VŠECHNY LODĚ VYPLOUVAJÍ Z NIDRI (cesta transferem 30min).

.

TAM KDE VÁS  RÁNO V NIDRI ŘIDIČ VYSADÍ, TAK VÁS NA TOM SAMÉM MÍSTĚ VEČER VYZVEDNE (VĚTŠINOU U SOCHY ONASISE). PROSÍM KOMUNIKUJTE S ŘIDIČEM A UJISTĚTE SE O ČASU ODJEZDU. ČAS ODJEZDU JE V 18H NEBO 18:30. ZÁLEŽÍ NA ŘIDIČI, NĚKDY ČEKÁ NA DALŠÍ KLIENTY Z JINÝCH EXKURZÍ.

*V případě, že nejste dochvilní není možné nárokovat náhradu ceny. V případě nepříznivého počasí (stává se pouze výjimečně) bude Váš výlet přesunut na jiný den. Navrácení peněz je možné pouze pokud už výlet z důvodu návratu domů nestihnete nebo ze zdravotního důvodu (zdravotní obtíže je třeba doložit potvrzením od doktora).

Pondělí

Úterý 14.5.


MS Plachetnice CHRISTINA


 

Středa 14.5.

Mýtická Odyssea

Čtvrtek 15.5.


MS Plachetnice CHRISTINA


 

Pátek 16.5.

Výlet na Jih

Řecko

M/S CHRISTINA

Čas odjezdu 7:45 z Vasiliki / 7:40 z Ag.Nikitas, návrat do přístavu je v 18:00.

Loď vyplouvá v 9:00.

První zastávka je u jeskyně Papanikolis, ke které se váže zajímavý příběh o ponorce z druhé světové války.

Druhou zastávkou a místem prvního koupání je malý skalnatý ostrůvek s křišťálově průzračnou vodou. Často se stává, že zahlédnete středomořské tuleně, kteří se v této oblasti vyskytují.

Třetím místem je návštěva ostrova Kastos. Na tomto ostrově si užijete dokonalé ticho, překrásné výhledy a výbornou kávu či jiné osvěžení ve sterém větrném mlýně, který je také kavárnou. (1h na ostrově Kastos).

Čtvrtou zastávkou je malá plážička Limni, kde si užijete další koupání dne a posádka Vám připraví oběd formou bufetu.

(Kuřecí maso, masové kuličky, tuňák, rýže, těstoviny, zelný salát, řecký salát, feta, chléb, bílé a červené víno, nealko nápoje)

Pátá zastávka dne je u vysokého ostrova Kalamos, který je pokrytý borovicovými lesy. Koupat se budete na pláži Asprogiali (bílé sklo).

Poslední zastávka dne je u soukromého ostrova Skorpios. Koupání si užijete na známé pláži Jackie Kennedyové nebo u ostrova Meganisi.

Při návratu do Nidri proplujete okolo ostrůvku Sparti, Skorpidi a Madouri.

V ceně výletu je ranní nabídka nápojů (káva, čaj, džus, voda, malý croasan),

oběd formou bufetu s vínem a nealko nápoji, odpolední ovoce, většinou meloun). Tato motorová plachetnice je unikátní. Na přídi a zádi lodi jsou pohodlné polstrované postele a sedačky. Celou plavbu můžete odpočívat a také si v případě potřeby zdřímnout. Také se dá sedět u stolu a na lodi je možnost stínu, před sluncem jste chráněni. Na této lodi je omezená kapacita pouze 58 osob a je to téměř privátní plavba. V podpalubí jsou dvě koupelny se záchody a sprchami, a během plavby se můžete pohodlně kdykoliv převléci. Na baru v podpalubí  si můžete objednat točené pivo a dopřát si můžete také míchaný koktejl či svačinu, kdykoliv během plavby. Do vody vedou pohodlné schody s plošinou. Tento výlet je rozhodně nejkrásnější výlet, který můžete zažít. Tento výlet velmi doporučujeme.

Doporučujeme zakoupit v den příjezdu či následující den na informační schůzce. Tento výlet je nejžádanější a kapacita je omezená na 58 osob (tento výlet prodávají všichni delegáti na ostrově).

S sebou: plavky, ručník, opalovací krém, pokrývku hlavy, láhev vody – dá se zakoupit také na baru, kapesné.

(na palubě se chodí bez bot). Na palubě jsou k dispozici vytištěné dokumenty s instrukcemi a průvodcovským textem v českém jazyce.

Cena 70 euro za osobu, + 16 euro doprava dospělí; děti 2-11 let 45 euro/doprava 10 e.

ISLAND HOPPING

Čas odjezdu 7:45 z Vasiliki / 7:40 z Ag.Nikitas, návrat do přístavu je v 17:00.

Loď vyplouvá v 9:15.

Den plný koupání na plážích malých ostrůvků poblíž Lefkady.

Loď zajíždí do nejznámější mořské jeskyně Papanikolis, kde je osvěžující křišťálová voda (koupání 25 min).

Poté si užijete procházku na ostrově Meganisi, kde si vychutnáte poklidnou atmosféru tohoto ostrova a překrásné výhledy (1h a 15 min).

Vrcholem dne je grilování na pláži Yerakas, kde si vychutnáte sluníčko, koupání výborné jídlo a osvěžující drinky (2,5h).

V ceně je oběd formou grilování na pláži (tradiční řecké souvlaki a řecký salát).

Na zpáteční cestě se loď zastaví na pláži Jackie Kennedyové na soukromém ostrově Arstotele Onassise, kde si můžete dopřát další koupání dne (40 min).

S sebou: plavky, ručník, opalovací krém, pokrývku hlavy, láhev vody – dá se zakoupit také na lodi, kapesné, také vybavení na šnorchlování – pokud máte.

Island Hopping
Travel Family

Cena 55 euro za osobu, + 16 euro doprava dospělí; děti 2-11 let 35 euro/doprava 10 e.

Marine Adventure
Marine Adventure
Marine Advanture

MOŘSKÉ DOBRODRUŽSTVÍ

Čas odjezdu 7:45 z Vasiliki / 7:40 z Ag.Nikitas, návrat do přístavu je v 17:30.

Loď vyplouvá v 9:30.

Tento výlet je vhodný pro všechny milovníky koupání a šnorchlování. Také děti tento výlet milují. Na palubě jsou k dispozici barevné vzdělávací knížky s živočichy podmořského světa a děti mají možnost kreslit, vyplňovat předtištěné úkoly a aktivně se vzdělávat o podmořském světě

a přírodě v okolí.

První zastávka je na pláži s výhledem na ostrov Meganisi, kde máte možnost vyzkoušet masku na potápění, šnorchl a ploutve, které vám posádka dá k dispozici. Tato zastávka je přibližně na hodinku.

Druhou zastávkou je prozkoumání podmořské jeskyně Poros, kde následujete průvodce. K dispozici máte plovací vesty a baterky. Toto místo je doslova ohromující a je to nezapomenutelný zážitek.

Třetí zastávkou je klidná pláž, kde kapitán griluje souvlaki a posádka připravuje oběd. Vy si mezi tím můžete užívat koupání a šnorchlování. Na tomto místě je velmi hojný podmořský život. Často jsou vidět chobotnice a spousta zajímavých ryb.

Čtvrtou zastávka tohoto výletu je na ostrově Meganissi ve velmi tradiční vesnici Vathy. Zde se můžete osvěžit drinkem či zmrzlinou.

Poslední zastávkou tohoto dobrodružného výletu je pláž na soukromém ostrově Skorpios, kde je poslední koupání dne na pláži Jackie Kennedyové. Během plavby také vidíte ostrovy Thilia, Skorpidi, Sparti a Madouri.

V ceně je oběd formou grilování souvlaki na lodi plus drink. Jako příloha je řecký salát, tzatziki, chléb. 

S sebou: plavky, ručník, opalovací krém, pokrývku hlavy, láhev vody – dá se zakoupit také na lodi – kapesné s sebou.

Cena 65 euro za osobu, + 16 euro doprava dospělí; děti 2-11 let 45 euro/doprava 10 e.

VÝLET NA 2 PLÁŽE 

Z VASILIKI

EGREMNI & PORTO KATSIKI

Čas nástupu na loď – 9:30/ loď vyplouvá v 10:00.

Místo nástupu: Malý přístav ve Vasiliki – u restaurace Dolphin,Vagelaras.

Tento výlet rozhodně doporučujeme. Výlet na vyhlášenou pláž Egremni je oblíbený, protože pláž je údajně tou nejkrásnější pláží Lefkady. .

 

Přímo na pláži Egremni budete 3 hodiny.

Druhou zastávkou výletu je pláž Porto Katsiki, kde si můžete dopřát koupání z lodi.

U této pláže se koupete 1hodinu. Tato pláž je oblíbené turistické místo a koupání z lodi s překrásným vhledem na útesy západní strany je výhodou.

 

Slunečníky jsou na lodi k dispozici zdarma, ovšem v omezeném množství. Doporučujeme si vzít vlastní slunečník, občerstvení dle potřeby. Na lodi je malý bar, kde si můžete zakoupit sendviče, něco drobného k zakousnutí či chlazené nápoje.

 

Pozor!!! Nezapomeňte na dostatečný příjem tekutin, opalovací krém a pokrývku hlavy. VŽDY SE SDRŽUJTE POUZE V BLÍZKOSTI MOŘE, Z ÚTESU PADAJÍ KAMENY A ÚTRŽKY ÚTESU. DBEJTE ZVÝŠENÉ OPATRNOSTI PŘI VSTUPU DO VODY, ČASTO JSOU VELKÉ VLNY. TAKÉ NEPLAVEJTE PŘÍLIŠ DALEKO OD BŘEHU, MOŘSKÉ PROUDY MOHOU BÝT SILNÉ.

Egremni
Porto Katsiki
Lefkada pláže

Cena 25 euro za osobu, děti 2- 11 let 12 euro. Návrat do přístavu v 16:00.

Egremni
Agiofili
Agiofili

VÝLET NA 3 PLÁŽE 

EGREMNI, PORTO KATSIKI, AGIOFILI

Čas odjezdu 7:45 z Vasiliki / 7:40 z Ag.Nikitas, návrat do přístavu je v 18:00.

Loď Nikolaos vyplouvá v 9:15.

Nejkrásnější pláže ostrova navštívíte menší lodí Nikolaos nebo také Ionian Star. Rozhodně si odpočinete a užijete si den plný koupání.

Nejvyhlášenější a nejkrásnější pláž ostrova si rozhodně zamilujete. První zastávka dne je na pláži Egremni. Na tuto pláž se dá dostat stále pouze lodním výletem a tak si užijete panenskou přírodu a ničím nerušený klid.

Druhá pláž, kde si dopřejete koupáni z lodi je pláž Porto Katsiki. Barvu vody, která je na západní straně nikde jinde neuvidíte a rozhodně se do těchto míst zamilujete.

Před návratem do Nidri si třetí zastávku a koupání užijete na pláži Agiofili.

Tento den je plný koupání, slunění a kochání se přírodou. Útesy západní strany a plavba kolem mysu Dukato je opravdu impozantní. Máte se rozhodně na co těšit.

 

S sebou: plavky, ručník, opalovací krém, pokrývku hlavy, láhev vody – dá se zakoupit také na palubě kapesné. (na palubě je malý bar, kde si můžete zakoupit menší občerstvení – sendviče) Jídlo není v ceně.

Pozor!!! Nezapomeňte na dostatečný příjem tekutin, opalovací krém a pokrývku hlavy. VŽDY SE SDRŽUJTE POUZE V BLÍZKOSTI MOŘE, Z ÚTESU PADAJÍ KAMENY A ÚTRŽKY ÚTESU. DBEJTE ZVÝŠENÉ OPATRNOSTI PŘI VSTUPU DO VODY, ČASTO JSOU VELKÉ VLNY. TAKÉ NEPLAVEJTE PŘÍLIŠ DALEKO OD BŘEHU, MOŘSKÉ PROUDY MOHOU BÝT SILNÉ.

 Cena 35 euro za osobu,+ 16 euro doprava dospělí; děti 2-11 let 20 euro/doprava 10 e.

MÝTYCKÁ ODYSSEA

Loď vyplouvá v 9:30.

Na této plavbě se rozhodně nudit nebudete. Pohádková a veselá posádka vás bude těšit příjemnou atmosférou po celou plavbu a Váš den si budete užívat převážně ve vodě a na místech nedotčených cestovním ruchem.

První zastávka a koupání dne je v 6. největší mořské jeskyni Řecka

a to v jeskyni Papanikolis.

Hodinu a půl strávíte na ostrově Meganisi ve vesnici Spartohori, kde vás čeká příjemná, klidná procházka s nádhernými výhledy okolo ostrova.

Na lodi Vás posádka hostí domácím Ouzem a olivami a oběd se podává na pláži Klimaki, kde jste pouze Vy a překrásně čisté křišťálové moře. Slunečníky Vám posádka zapůjčí zdarma.

Poslední koupání dne je na soukromém ostrově Aristotele Onasise, na ostrově Skorpios.

Na cestě zpět z ostrova Skorpios proplouváte okolo ostrůvku Sparti, Skorpidi a Madouri. Pokud jsou k tomu podmínky, tak kapitán spouští plachty a loď je alespoň chvíli poháněn pouze větrem.

S sebou: plavky, ručník, opalovací krém, pokrývku hlavy, láhev vody – dá se zakoupit také na palubě, kapesné (v ceně je oběd, pohoštění Ouzem a olivami).

Mýtická Odyssea
Lodní výlet Lefkada
Lefkada boat trip

Cena 65 euro za osobu, + 16 euro doprava dospělí; děti 2-11 let 40 euro/doprava 10 e.

KASTOS & KALAMOS 

s lodí Nikolaos

Čas odjezdu 7:45 z Vasiliki / 7:40 z Ag.Nikitas, návrat do přístavu je v 17:30.

Loď vyplouvá v 9:30.

Vychutnejte si sluníčko a den plný překrásných výhledů a koupání na lodi Nikolaos.

První zastávkou je jeskyně Papanikolis na ostrově Meganisi a první koupání dne si dopřejete na malém skalním ostrůvku Formikoula, který je známý tím, že se okolo ostrova vyskytují středomořští tuleni.

Další zastávkou je ostrov Kastos, kde navštívíte velmi poklidnou vesničku se starým větrným mlýnem, který je přestavěn na kavárnu.

Den je plný odpočinku a koupání na překrásných plážích.

Loď zastavuje na ostrově Kalamos, který je pokrytý borovicovými lesy a voda zde má jedinečnou modrozelenou průzračnou barvu.

Na cestě zpět se uvidíte také ostrovy Skorpios, Scorpidi, Sparti a Madouri.

S sebou: plavky, ručník, opalovací krém, pokrývku hlavy, láhev vody – dá se zakoupit také na baru, kapesné.

Cena 30 Euro za osobu, + 16 euro doprava; děti 2-11 let 15 euro/ 10 euro doprava.

PLAVBA 7 OSTROVŮ

s lodí Makedonie Place nebo Eptanisos

Čas odjezdu 7:45 z Vasiliki / 7:40 z Ag.Nikitas, návrat do přístavu v 18:30.

Loď vyplouvá 9:30-9:45.

.

Velká loď Macedonia Palace či Eptanisos vyplouvá z Nidri na západní stranu ostrova a to na nejkrásnější a nejznámější pláže.

První zastávka je na pláže Egremni a poté si užijete druhé koupání dne na pláži Porto Katsiki.

Na tomto výletě zastavíte na ostrově Kafalonie a to ve vesničce Fiskardo, kde si můžete opět zaplavat a posedět v místních tavernách.

Čtvrtou zastávku dne je ostrov Ithaka, kde si dopřejete další koupání den.

Po návštěvě Ithaki zamíříte zpět do Nidri a to na ostrov Meganisi, kde si můžete vyfotit 6. největší mořskou jeskyni v Řecku, jeskyni Papanikolis.

Odpolední koupání je na soukromém ostrově Aristotele Onasise a to na ostrově Skorpios na pláži Jackie Kennedyové.

Plavba je zakončená okolo menších ostrůvků Sparti, Skorpidi a Madouri.

S sebou: plavky, ručník, opalovací krém, pokrývku hlavy, láhev vody – dá se zakoupit také na baru, kapesné.

 

Pozor!!! Nezapomeňte na dostatečný příjem tekutin, opalovací krém a pokrývku hlavy. VŽDY SE SDRŽUJTE POUZE V BLÍZKOSTI MOŘE, Z ÚTESU PADAJÍ KAMENY A ÚTRŽKY ÚTESU. DBEJTE ZVÝŠENÉ OPATRNOSTI PŘI VSTUPU DO VODY, ČASTO JSOU VELKÉ VLNY. TAKÉ NEPLAVEJTE PŘÍLIŠ DALEKO OD BŘEHU, MOŘSKÉ PROUDY MOHOU BÝT SILNÉ.

Eptanisos
Egremni
Makedonie Palace

Eptanisos: Cena 40 Euro za osobu, + 16 euro doprava dospělí; děti 2-11 let 20 euro/doprava 10 e.

Agiofili beach
Vasiliki

VÝLET NA JIH

Tento výlet je organizován pro návštěvníky, kteří jsou ubytovaní v Agios Nikitas, Nidri či dále od Vasiliki.

8:50 odjezd od Hotelu do Vasiliki.

10:00 Odjezd lodním taxíkem z Vasiliki na pláž Agiofili (2,5h na pláži).

13:00 Oběd v Taverně Dolphin (na výběr je ze 3 tradičních řeckých jídel nebo vepřové kotlety na grilu plus řecký salát a tzatziki).

1,5 hodiny volný čas na procházku/koupání ve Vasiliki.

15:30-15:45 Odjezd z Vasiliki zpět do Nidri či Agios Nikitas.

Cena 75 euro dospělí / děti 2-11 let 37 euro.

TRADIČNÍ LEFKADA 

A KARYA

Čas odjezdu z Vasiliki 

Čas odjezdu z Agios Nikitas

Objevujte ostrov autobusem. První zastávkou je historická pevnost z poloviny 16. století Santa Maura. (10:15, návštěva trvá 30 minut).

Druhou zastávku je návštěva hlavního města Lefkady, kde máte k dispozici hodinu a půl volného času.  (11:00)

Ve 12:30 navštívíte klášter Panagia Faneromeni, který nabízí panoramatický výhled na město Lefkadu a rozlehlou lefkadskou nížinu. 

Dalším místem k návštěvě je tradiční vnitrozemní vesnice Karya, která je postavena ve stylu amfiteátru. Byla a dodnes je největší a nejstarší vesnicí na ostrově.

V Karyi je v ceně zájezdu oběd, a dezert, který se podává v místní taverně na náměstí pod velkými platany.

 

Čas odjezdu je v 16h. 

Výlet je průvodcován v angličtině.

Cena 65 euro dospělí / děti 2-11 let 33 euro.

Pondělí

Úterý 14.5.


MS Plachetnice CHRISTINA


 

Středa 14.5.

Mýtická Odyssea

Čtvrtek 15.5.


MS Plachetnice CHRISTINA


 

Pátek 16.5.

Výlet na Jih

Delegátka Lefkada

Vaše delegátka

Milí návštěvníci Lefkady,

 

mé jméno je Eliška Tomuňáková.

Srdečně Vás vítám na vaši dovolené. S CK Travel Family spolupracuji od roku 2010. Spokojenost návštěvníků

a delegátství na Lefkadě zajišťuji šestou sezónu.

Přečtěte si více...

 

bottom of page